Forum Socjolog.pl Strona Główna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia społeczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdybyś wiedział jak mało ludzie myślą o tobie....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> psychologia społeczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lider



Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 39

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 1:16 pm    Temat postu: Gdybyś wiedział jak mało ludzie myślą o tobie.... Odpowiedz z cytatem

dopiero byłbyś załamany. (Autor zapomniany.)
Ta kwintesencja naprowadziła mnie na pewne rozważania na temat jak często w komunikowaniu się ze sobą ludzie nadużywają słowa "ja" i koncentrują uwagę na samym sobie. W różnych relacjach widoczne jest to zarówno w mowie jak i gestach nie werbalnych. Komunikujemy np.:
(JA) dzwonię w sprawie.....
(JA) mam jedno pytanie....
(JA) wysłałem list do Pana....
(JA) chciałem się tylko dowiedzieć....
(JA) chcę wam powiedzieć...
Tymczasem każda interakcja międzyludzka wymaga odejścia od egoistycznego podejścia i skupienia uwagi na drugim człowieku. Więcej otrzymamy i osiągniemy w przypadku gdy w kształtowaniu naszych dialogów przestaną brać udział zwroty egocentryczne. Jeżeli przyjmiemy, że "wszystko w życiu ma dwa bieguny, że życie w ogóle jest bipolarne." będziemy wygrani. Weźmy pod uwagę także to, że wygrywa ten kto umie słuchać, nie ten kto mówi. Stosując powyższe zasady będziemy budować pozytywne relacje z innymi ludźmi na każdej płaszczyźnie od zawodowej po towarzyską.
źródło: Klaus-J. Fink "Telefoniczne umawianie spotkań. Telemarketing. Pozyskiwanie nowych klientów przez telefon.", Akademia Sukcesu HDT Consulting: Warszawa 2005
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> psychologia społeczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group