Forum Socjolog.pl Strona Główna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia społeczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skorpion i żaba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> metafory i anegdoty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sławek



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 21

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 11:21 pm    Temat postu: skorpion i żaba Odpowiedz z cytatem

"Były sobie skorpion i żaba. Kiedyś skorpion chciał przejść przez staw,ale ponieważ był skorpionem, nie umiał pływać. Poszedł więc do żaby i poprosił:"Pani żabo, czy mogłabyś mnie przewieźć przez staw na swoim grzbiecie?" "Mogłabym - odpowiedziała żaba - ale absolutnie tego nie zrobię. Przecież mógłbyś mnie ukłuć, gdy będę płynęła". "Ale dlaczego miałbym to zrobić? - zapytał skorpion. - Przecież to by nie było w moim interesie. Gdybym cię ukąsił, umarłabyś, a ja bym utonął". Żaba dobrze wiedziała,że ukąszenie skorpiona jest śmiertelne i ta argumentacja ją przekonała. Pomyślała, że przez tę chwilę skorpion może zapanować nad swoim odwłokiem i zgodziła się. Skorpion wdrapał się jej na grzbiet i razem wyruszyli na drugi brzeg. Gdy byli dokładnie na środku stawu, skorpion machnął ogonem i ukłuł żabę. Śmiertelnie zraniona krzyknęła "Dlaczego to zrobiłeś? Przecież to obróci się przeciw tobie: ja umrę, ale ty też zginiesz". "Wiem - odparł skorpion, tonąc w stawie - ale jestem skorpionem. Musiałem cię ukąsić. Taka jest moja natura."
tekst został zaczerpnięty z książki "Po pierwsze złam wszelkie zasady" - Marcus Buckingham, Curt Coffman (Warszawa "MT BIZNES" 2001)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jaki z tego morał?
Powrót do góry
PO+LiS = POLIS
Gość





PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 1:45 pm    Temat postu: morał jest taki Odpowiedz z cytatem

patrz na czyim garbie starasz się wypłynąć na głębokie wody
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o to, jak sądzę, że natura osobnika (czy to człowieka, czy nie) przewyższa i dominuje nad innymi zachowaniami
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> metafory i anegdoty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group