Forum Socjolog.pl Strona Gwna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia spoeczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

dwa sposoby ycia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Gwna -> styl ycia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
sawek



Doczy: 03 Gru 2005
Posty: 21

PostWysany: Pon Gru 05, 2005 1:41 pm    Temat postu: dwa sposoby ycia Odpowiedz z cytatem

"jeden polega na tym,e nic nie jest cudem.drugi polega na tym,e wszystko jest cudem. Albert Einstein
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Elda
Go





PostWysany: Pi Lut 28, 2014 11:46 pm    Temat postu: acXHcCTiOvkH Odpowiedz z cytatem

Już sama wizyta w RODK, ale także w sądach (SO, SR, trzy wyzdiały), na komendzie, w prokuraturze, u psychologf3w, na mediacjach, jest przeżyciem traumatycznym. Jeżeli jest to 1-2 wizyty, to pal to cześć! Ale jeżeli jest ustawiczne szwendactwo jako kara za podjęcie decyzji o rozwodzie, to już przestaje być śmieszne. Z chęcią spotkam się z psychologiem na neutralnym gruncie, niech mnie diagnozuje do woli wtedy mogę mu i jabłonie malować w moich ulubionych brązach i granatach. Lecz gdy przed RODK dowiedziałem się, że to ma być wizyta, ktf3ra może zadecydować o tym jak dalej ma się potoczyć proces rozwodowy i przyszłość dzieci do sprawy podszedłem bardzo poważnie. Otrzymałem informację, że nie powinienem o badaniu rozmawiać wcześniej z dziećmi dostosowałem się do tego wymogu. Czy tutaj też wystąpiła manipulacja? Pewnie tak, bo zmanipulowałem poprzez wcześniejsze nie zmanipulowanie dzieci. Nie dajmy się zwariować Do protestu przeciwko testom, w ktf3rych ważniejsze jest oczekiwanie badacza niż stan faktyczny badanego rf3wnież się przyłączam. Jeśli uda się wprowadzić w życie testy rzetelnie oceniające stan badanych, bez możliwości nadinterpretacji lub całkowicie dowolnej interpretacji badających to super! Choć osobiście w to nie wierzę patrząc na dużą dowolność interpretacji prawa. Dobry prawnik dostaje materiał wyjściowy i pyta: jaki ma być wyrok skazujący czy uniewinniający? I tak poprowadzi sprawę, że swf3j cel osiągnie.Dlatego od testf3w w mojej ocenie ważniejszy jest odpowiedni dobf3r ludzi je przeprowadzających. Takich z kręgosłupem moralnym, uczciwych, rzetelnych, wrażliwych i przede wszystkim myślących. Wiem, mrzonki A propos drzewa owocowego. Zadanie było proste, wręcz banalne. Wykonałem je bez głębszej analizy siebie i otoczenia, bez wyciągania wnioskf3w na 5 ruchf3w do przodu konikiem po szachownicy , byłem po prostu sobą Gdybym dostał jeden kolor kredki, z pewnością poprosiłbym, albo przynajmniej zapytał, o inne kolory.Moja latorośl też mi podbiera coś z szafy (ostatnio podebrał czarną koszulę), chodzi w czarnych koszulkach teoretycznie powinienem się zastanawiać czy przypadkiem nie ma czarnych myśli. Dobrze wiem kiedy z nim dzieje się coś złego, ma doła, męczą go zatoki, jest zirytowany, kiedy jest w dobrym humorze itd. wystarczy jedno spojrzenie w oczy lub że powie tylko kilka słf3w. W końcu znam chłopaka od 15 lat Pracownicy RODK nie mają niestety tego komfortu i muszą korzystać z rf3żnych narzędzi. Czy akurat kredek? Niech mądrzejsi w temacie decydują borodziej Dobre/Słabe: 2 0
Powrt do gry
Jane
Go





PostWysany: Nie Mar 02, 2014 8:20 am    Temat postu: MUZCFbfuArMiU Odpowiedz z cytatem

Z tym malowaniem to jest tak, że trbzea też patrzeć na kontekst. Co innego wybf3r i malowanie kolorem ścian w mieszkaniu, co innego grafitti kredą na chodniku, a co innego szkic rysunku dla dziecka do szkoły. Ja uwielbiam brązy, zielenie i granaty, lecz będąc w RODK gdzie WSZYSTKO MA ZNACZENIE malując drzewo owocowe do głowy by mi nie przyszło malować jabłka na inny kolor, niż czerwony. A tym bardziej sosny z szyszkami, choć z wykształcenia i zawodu jestem leśnikiem Oczywiście nie jestem za wyciąganiem daleko idących wnioskf3w tylko z jednego rysunku. Zresztą badania są wielowątkowe i wielogodzinne, ten rysunek był tylko jednym małym elementem całej psychologicznej układanki.Ale mocno bym się wkurzył, gdyby miał być czynnikiem decydującym o być albo nie być kogoś (także i moich) relacji z dziećmi. borodziej Dobre/Słabe: 2 0 *://kadzdmtxxt... [url=*://xmcobx...]xmcobx[/url] [link=*://wveolwiudiz...]wveolwiudiz[/link]
Powrt do gry
Pascal
Go





PostWysany: Wto Mar 04, 2014 6:18 am    Temat postu: zhzUOUgTqK Odpowiedz z cytatem

Niech to zestawienie<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> autorytetf3w naukowych stanie się jednym ze składnikf3w podsumowania naszej Akcji. Tempo postępu naukowego w psychologii klinicznej można mierzyć na podstawie szybkości i przekonania, z jakim odchodzi się od stosowania testu Rorschacha. Prof. Arthur Jensen, wybitny amerykański psycholog University of California Jedyną rzecz, ktf3rą naprawdę ujawnia test plam atramentowych to sekretny świat tego, kto go interpretuje. Specjaliści, stosując go, mf3wią więcej o sobie niż o badanym. Prof. Anne Anastasi pionierka w zakresie badań psychometrycznych Test wielokrotnie zawif3dł jako metoda predykcyjna. W literaturze przedmiotu nie ma żadnych danych, ktf3re skłaniałyby do polegania na interpretacjach z testu Rorschacha. Prof. Lee Cronbach, znany specjalista w zakresie testowania i pomiaru w psychologii Chociaż test Rorschacha był (…) stosowany tysiące razy przez setki wykwalifikowanych specjalistf3w i choć zakładano wiele związkf3w z dynamiką osobowości i zachowaniem, zdecydowana większość z tych założeń nigdy nie została potwierdzona empirycznie. Co więcej, brak jest tych dowodf3w pomimo pojawienia się ponad 2000 publikacji na temat testu. Prof. Raymond J. McCall amerykański filozof i psycholog Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, w programie nauczania psychologii klinicznej, ktf3ry ma być realizowany w XXI wieku, całkowicie pominęło techniki projekcyjne, a wśrf3d nich tak znane, jak (…) test Rorschacha, Test Apercepcji Tematycznej i testy rysowania postaci ludzkiej. Prof. Jerzy Siuta znany polski psycholog Uniwersytet Jagielloński Wiem, że na laikach wnioskowanie o osobowości człowieka na podstawie tego, co widzi on w plamach atramentu może robić kolosalne wrażenie. Ale ludzie, ktf3rzy skończyli studia psychologiczne powinni być świadomi, że właściwie nie wiadomo, co ten test mierzy – jeśli w ogf3le mierzy cokolwiek, poza oryginalnością skojarzeń. Prof. Dariusz Doliński wybitny psycholog społeczny Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej W badaniach osf3b podejrzanych i oskarżonych powinno się odejść od stosowania testf3w projekcyjnych. Psycholog może bowiem w ten sposf3b naruszać prawo oskarżonego do obrony. dr Małgorzata Toepltiz-Winiewska, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Poza kilkoma pozytywnymi wyjątkami, test Rorschacha okazał się mało przydatnym narzędziem diagnostycznym. Wypowiedzi dewiacyjne i zła forma oraz wskaźniki od nich pochodne korelują ze schizofrenią i być może rf3wnież z zaburzeniami dwubiegunowymi i schizotypowymi zaburzeniami. Chorzy cierpiący na zaburzenie osobowości typu ‘borderline’ osobowości także udzielają ponadprzeciętnie dużo<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> dewiacyjnych. Ale poza tym nie ujawniono żadnego dobrze udokumentowanego związku między testem Rorschacha a tymi zaburzeniami, ani między tym narzędziem a nawracającą depresją, zespołem stresu pourazowego, innymi zaburzeniami lekowymi, dysocjacyjnym zaburzeniem tożsamości, zależnym, narcystycznym i antyspołecznym zaburzeniem osobowości, zaburzeniem zachowania czy psychopatią. Prof. James M. Wood psycholog University of Texas at El Paso Raporty z badań pokazują, że CS [Comprehensive System - "całościowy system" interpretacji wynikf3w w teście Rorschacha opracowany w 1974 r. przez Johna Exnera] często błędnie wykazuje, iż zupełnie normalne osoby cierpią na jakieś zaburzenia. (…) Wielu klinicystf3w jest w takiej sytuacji gotowych przyjąć, że (…) test Rorschacha sięga „głębiej” i ujawnia ukryte problemy psychiczne, ktf3rych bardziej „powierzchowne” testy nie są w stanie wykryć. Naszym zdaniem jednak znacznie lepszym wyjaśnieniem jest łatwowierność niektf3rych psychologf3w, ktf3rzy dają się zwieść i dostrzegają patologię tam, gdzie jej nie ma. Prof. Scott O. Lilienfeld specjalista w wykrywaniu pseudonauki w psychologii Emory University Jeśli spojrzy się na testy projekcyjne według wspf3łczesnych standardf3w, to nie wypadają one dobrze. Ich interpretacja jest raczej sztuką, a nie nauką. Natomiast powszechne stosowanie wynika ze stosunkowo sporej – wśrf3d psychologf3w klinicznych, ale nie akademickich – estymy, jaką nadal cieszy się psychoanaliza. Testy projekcyjne mogą rf3wnież dawać psychologowi poczucie zdolności docierania do jakichś głębokich tajemnic oraz bycia **********link szkodliwy dla Twojego komputera ************************************ na manipulację ze strony badanego. Ale to wrażenie jest, moim zdaniem, złudne. Prof. Bogdan Zawadzki, specjalista w zakresie diagnostyki osobowości i psychometrii Uniwersytet Warszawski „Istnieje oczywista fascynacja tym testem, występująca u wszystkich – tak profesjonalistf3w, jak i laikf3w. W pewnym sensie, zwłaszcza wśrf3d laikf3w, jest on postrzegany jako symbol samej psychologii. Test ten jest przykładem dziwnego przekonania, ktf3re ma wiele osf3b, że psychologowie i psychiatrzy mogą powiedzieć coś o człowieku, czego on sam nie byłby w stanie stwierdzić, jakby posiedli tajemniczą zdolność do czytania przez zasłonę mechanizmf3w obronnych i gestf3w, nieprzezroczystą dla wszystkich poza owymi szamanami z ich procedurami testowymi. Wśrf3d fachowcf3w magnetyzujące właściwości tego testu są rf3wnie silne. Literatura na temat testu Rorschacha jest po prostu olbrzymia i dosłownie tuziny innych projekcyjnych narzędzi, rozwinięto na podstawie podobnych zasad teoretycznych. Jednakże w całej tej działalności, oddaniu i fascynacji trudno jest znaleźć jakikolwiek dowf3d, że test Rorschacha cechuje chociaż odrobina trafności. Zwolennicy przejawiają niemal religijną żarliwość w jego obronie i ich<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> czyta się często jak dysputy teologiczne, a nie jak analizy naukowe; wrogowie są bezlitośni i utrzymują, że jest on całkowicie bezwartościowy, a może być nawet szkodliwy i prowadzić do klinicznego nadużycia. (…) Jest raczej prawdopodobne, że test Rorschacha zapewnia możliwość szerokiej, nieograniczonej interakcji pomiędzy klientem a terapeutą, a plamy służą jako środek. (…) A zatem użyteczność testu Rorschacha będzie zależała od wrażliwości, empatii i zdolności wglądu osoby badającej niezależnie od samego testu. Intensywny dialog na temat tapety lub dywanika mf3głby doprowadzić do tego samego, pod warunkiem, że obie strony w to wierzą.„ Reber, A. (2002) Słownik Psychologii. Warszawa: Scholar. Hasło „Rorschacha test”, s. 629Cytaty zebrał: dr Tomasz Witkowski KSP Andrzej Dobre/Słabe: 3 0
Powrt do gry
Chengyin
Go





PostWysany: Sro Mar 05, 2014 1:03 pm    Temat postu: gHhYWKcVwMcHf Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy ja to dobrze roomeimumzze sie nie znam albo za glupi jestem, alepo mojemuto jest jak w ferdydurke cos tam jeszcze pamietamludzie dorabiaja nam zawsze jakas gebe, czyli pokusze sie o nazwanie tego w ten sposob wpisuja nas w jakis schemat, jakis stereotyp, sami tak sobie dajemytaj jak w ferdydurke nie mozna bylo uciec od kolejnej geby, mozna bylo jedynie zmieniac maski, tak samo tutaj, nie da sie calkiem uciec od stereotypow, mozna tylko jedno zachowanie zmienic na inne, z jednego stereotypu wpasc w drugiwszelkie zachowania niesztandarowe, nie dajace sie wpisac w zaden stereotyp sa postrzegane przez wiekszosc ludzi jako anomalnie, cos nienormalnego, czyli wariactwo pelnie szczescia, stuprocentowe uwolnienie od stereotypowego zachowania moze wiec uzyskac tylko chory psychicznie moze ja sie nie znam ale wydaje mi sie to dosc logiczne jezeli masz jakies pytanie na ktore mozna odpowiedziec na dwa sposoby, to jak by sie nie starac mysle bedziesz i odpowiesz stereotypowo jezeli znajdziesz trzecia mozliwosc i zastosujesz ja to albo jestes czlowiekiem wielce wybitnym, albo szalencem reszta to tylko szara masa i dla nich to jestpewnie pieprze bzdury wiec moze wystarczy *://xozxyjvwn... [url=*://jyafhf...]jyafhf[/url] [link=*://aojuup...]aojuup[/link]
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Gwna -> styl ycia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group