Forum Socjolog.pl Strona Główna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia społeczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

emigracja! pilne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> socjologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
studentkaa



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:17 pm    Temat postu: emigracja! pilne Odpowiedz z cytatem

witam,
pisze prace o emigracji. czy ktos moglby udzielic mi odpowiedzi na kilka nurtujacych mnie pytan?;) bede bardzo wdzieczna, bo termin oddania pracy sie zbliza a nie mam jeszcze wszystkiego. chodzi mi glownie o wplyw emigracji na rodzine, szczegolnie dzieci. dzieki z gory!:)
pozdrawiam i czekam na odp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 9:38 am    Temat postu: nie sami swoi na Wyspach Odpowiedz z cytatem

kiedyś miałem okazję rozmawiać z kolegą, który wyemigrował do Anglii. Najpierw wybrała się tam jego żona z zawodu pielęgniarka. Z czasem dojechał on z dziećmi w wieku szkolnym. Początkowo zajmował się głównie prowadzeniem domu potem sam znalazł pracę. W międzyczasie okazało się , że największy problem adaptacyjny mają dzieci z miejscowymi bandami wyrostków. Z tego co przekazywały, a przecież nie o wszystkim chcą i potrafią powiedzieć rodzicom, a i rodzice nie wszystko mówią znajomym agresywne zachowania rówieśników nie ułatwiały im życia w nowym środowisku. Problematyka dzieci rodzin, które nagle znalazły się w innej kulturze wydaje się być bardzo ciekawa i chyba zbyt mało omówiona przez literaturę i media. A przecież wielu rodziców decydując się na emigrację wskazuje jako jeden z ważnych powodów to "by ich dzieciom żyło się lepiej".
Być może lepiej w płaszczyźnie ekonomicznej ale czy w innych aspektach również ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> socjologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group