Forum Socjolog.pl Strona Główna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia społeczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pamiętacie "Rejs" i duet Maklakiewicz, Himilsbach.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> zabawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 1:05 am    Temat postu: Pamiętacie "Rejs" i duet Maklakiewicz, Himilsbach. Odpowiedz z cytatem

To był film i monologii, a to jednego, a to drugiego....
Miłościcy tego wielkiego kultowego filmu - myślicie, że jeszcze kiedyś można będzie oglądać rónie dobry film...
A o to jeden z wielu dobrych tekstów z tego filmu:
"Ja w ogóle nie lubię chodzić do kina. A szczególnie nie chodzę na filmy polskie w ogóle... Nudzi mnie to po prostu... Zagraniczny to owszem. Pójdę sobie. Bo fajne są filmy zagraniczne. Wie pan? Jakoś tak można, wie pan... Jakoś tak.. No ja wiem. no... Przeżyć to. Przeżyć. Wie pan.. Przeżyć. A filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. Proszę Pana... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana... Aż dziw bierze, że nie wzorują się na zagranicznych. Proszę pana. Wie pan... Przecież tam... Niech pan weźmie na przykład aktora, proszę pana... Zagranicznego... To ten aktor zagraniczny, proszę pana... To jego twarz coś, wie pan... Nie wiem, jak tutaj... Trudno mi w tej chwili powiedzieć, wie pan... Coś takiego wyraża... Wie pan... Jakoś tak... No... No wie pan, o co mi chodzi. A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka, proszę pana... Nic! Absolutnie nic." ( monolog inż. Mamonia z "Rejsu" w reż. Piwowskiego)
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 12:10 pm    Temat postu: dzisiejsza rzeczywistość jest równie zabawna Odpowiedz z cytatem

tylko, że poważni artyści starają się ją pokazywać inaczej
Powrót do góry
humorzasty



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 10
Skąd: z domu

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 12:24 am    Temat postu: Po co ją ubarwiać? Odpowiedz z cytatem

Rzeczywistośc jawi się nam i tak w bardzo ciekawych barwach. Po co ją więc jeszcze bardziej koloryzować? Popatrzmy choćby na nasz parlament w ostatnich dniach. Czy to nie cudo?
Tu to dopiero pole do popisu dla Piwowarskiego; tylko czy udałoby mu się stworzyć drugi tak wspaniały film jak "Rejs"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
student



Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 6:53 pm    Temat postu: Remake... Odpowiedz z cytatem

"Rejs" kontynuacja? Chyba, że scenariusz napisze z nowu Janusz Głowacki. Nie jestem tylko pewien czy znajdzie się dwójka tak wspaniała jak Maklakiewicz i Himilsbach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona Główna -> zabawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group